2022 december 9, péntek

Mézes hét

Európai Mézes Reggeli Program 2022. november 18.

Óvodánk immár hetedik éve vesz részt az Európai Mézes Reggeli Programban. A Szlovéniából induló kezdeményezésen Európa szerte több ezer óvoda és iskola vesz részt. Ezen a napon a gyermekek mézzel csurgatott vajas kenyeret, kalácsot reggeliznek, mézet kóstolhatnak. A kezdeményezés célja a méhek és az egészséges életmód népszerűsítése, a helyben termelt élelmiszerek megismertetése. Figyelemfelhívás a reggeli fontosságára és az egészséges táplálkozásra. A program keretében a gyermekek meglátogatták az aulában berendezett méhészeti kiállítást, ahol méhészeti eszközökkel, termékekkel ismerkedtek meg. A gyermekcsoportok érdeklődéssel vettek részt az Országos Magyar Méhészeti Egyesület által ajánlott természetfilm vetítésén.

Mézes nap 1 Mézes nap 2 Mézes nap 4 Mézes nap 3