2019 november 25, hétfő

Mézes reggeli program a Játéksziget Óvodában

Az óvodapedagógusok mindig is szívügyüknek tekintették a méhek munkáját. Ezért is fogadtuk örömmel, amikor egyik kolléganőnk javaslatára – akinek a férje méhész -, bevezetésre került a mézes nap az óvodában egy éve.

Ezen a napon mézzel csurgatott vajas kenyér a reggeli. Majd előzetes egyeztetés alapján minden csoport meglátogatja a kolléganő által kialakított és létrehozott kiállítást az óvoda előterében. Idén felsorakoztatott jónéhány méhészethez szükséges eszközt, például védőöltözetet felnőtt és gyermek méretben. Láthattunk kereteket és kaptárakat, méhviaszból készült gyertyákat, és sokféle mézet, valamint virágport. Mindezt még hangulatosabbá téve színes fotókkal, melyeken méhek, méhcsaládok voltak láthatóak. Hivatalosak voltunk a gyermekekkel dokumentumfilm vetítésére is. Nagyon élvezték az izgalmas, jól érthető és látványos filmeket.

Haza induláskor minden gyermek megkapta a Méhészeti Egyesület ajándékát, egy kis csomag virágmézet, melyet boldogan, igazi kincsként mutattak meg anyukájuknak.

76906865_586674881874165_8809262843636482048_n

2019. november 15.